26 грудня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов вісімдесят сьомий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

 

 

«Образ Божий, яким прикрашена кожна людина, складається з тих чеснот, якими володіє Господь. Це любов, милосердя, доброта. Але Господь подарував людині ще віру. Святе Письмо каже, що це є здійснення того, чого ми чекаємо», — зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

За словами Предстоятеля, з допомогою віри людина здобуває знання і досвід.

«Вірою ми живемо, вірою ми пізнаємо свого Творця. Віру ми одержуємо від своєї совісті, яка є голосом Божим у душі людині, віру ми одержуємо від читання Священного Письма, від слова людського, від розгляду і вивчення природи, яка є відкритою книгою премудрості Божої», — додав владика.

Як наголосив Архіпастир, якщо ми живемо за вірою, то пізнаємо Бога. А образ Божий, що є в кожній людській душі, навчає людину смирятися перед Богом.

Блаженніший владика навів для прикладу історію про віру ченця і наївну віру простеця.

Чернець розповідав, що життям у постійній молитві монахи приносять себе в жертву Богові. А простець розповів про свою жертву Богові – щовечора для Бога він ставив мисочку з молоком під дерево. Чернець на це зауважив, що ця жертва неправильна і запропонував прослідкувати, куди зникає молоко. Вночі вони побачили маленьке лисенятко, яке й  лакало це молоко. Селянин впав від побаченого у скорботу. Але чернець усвідомив, що зруйнував, хоч ї наївну, але щиру віру простеця, та попросив у нього пробачення, завіривши у правильності такої жертви.

«Віра дає правильне розуміння Бога, що Бог є любов, Бог є милосердя, Бог є доброта, Бог є істина», – відзначив Його Блаженство.

Як підсумував Митрополит Онуфрій, щоб мати правильне уявлення про Бога  у своїй душі, людина повинна мати правильну Православну віру.

«Я бажаю, щоб всі ми мали правильну віру, щоб ми всі вимальовували у своїй душі правильний образ, щоб ми всі були в правильній будові. Тому що це дає людині правильну уяву про Бога і правильне відношення до Бога, від яких народжується щастя, блаженство, мир, які так потрібні кожній людській душі», — побажав Предстоятель.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.